This page was last updated on May 25, 2017 at 8:51am CDT. REFRESH this page to see the most recent updates.
1. | Creighton Preparatory School | 61.500 |
2. | Grand Island | 60.000 |
3. | Lincoln Southwest | 56.000 |
4. | Lincoln High | 44.000 |
5. | Omaha North | 41.000 |
6. | Millard West | 40.000 |
7. | North Platte | 39.250 |
8. | Kearney | 35.250 |
9. | Millard North | 33.000 |
10. | Lincoln Southeast | 30.000 |
11. | Bellevue West | 26.250 |
12. | Lincoln East | 25.500 |
13. | Fremont | 22.000 |
14. | Omaha Westside | 20.000 |
15. | Omaha Burke | 18.250 |
16. | Lincoln Pius X | 18.000 |
17. | Norfolk | 16.000 |
18. | Elkhorn South | 12.000 |
19. | Papillion-La Vista | 11.000 |
19. | Lincoln Northeast | 11.000 |
21. | Columbus | 10.000 |
22. | Papillion-La Vista South | 7.000 |
23. | South Sioux City | 6.000 |
24. | Bellevue East | 5.000 |
25. | Omaha Central | 4.000 |
25. | Omaha Northwest | 4.000 |
27. | Lincoln North Star | 3.000 |
27. | Millard South | 3.000 |
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Treyshaun Burnett 12 Omaha North 48-07.75 10 2 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 46-03.50 8 3 Allen Gordon 12 Omaha North 46-00.50 6 4 Samuel Joseph 11 Lincoln High 43-09.00 5 5 Naman Williams 12 Lincoln Southwest 43-00.00 4 6 Peyton Krugerud 12 Millard West 42-11.00 3 7 Tyler Sextro 11 Grand Island 42-07.50 2 8 Jalen Harris 11 Omaha Central 42-00.50 1 9 Connor Clayton 10 Norfolk 41-11.75 10 Mason Jung 10 Omaha Burke 41-09.50 11 Lado Kose 11 Lincoln Pius X 41-05.25 12 Chase Dederman 12 Lincoln Southeast 41-04.25 13 Ryan Koski 12 Kearney 40-10.00 14 Elijah Ivy 12 Millard North 39-06.25 15 Noah Stoeckle 9 Columbus 38-10.25 -- Trevon Renville-Murray 11 Lincoln North Star NM
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Rockdale Cauble 12 Lincoln Southeast 14-06.00 10 2 Jacob Harvey 11 North Platte 14-02.00 8 3 Noah Erwin 12 Lincoln Southeast 13-10.00 6 4 Benjamin Reilly 10 Grand Island 13-10.00 5 5 Skyler Peterson 10 Lincoln Southeast 13-06.00 4 6 Jake Goertzen 11 Lincoln North Star 13-00.00 3 7 Ian Bauer 11 Kearney 13-00.00 2 8T Cole Armagost 12 Bellevue West 12-06.00 0.25 8T Damon Kemp 11 Kearney 12-06.00 0.25 8T Delano Hernandez 10 North Platte 12-06.00 0.25 8T Max Herman 12 Omaha Burke 12-06.00 0.25 12 Aidan Thurin 11 Papillion-La Vista South 12-06.00 13 Gannon Spahn 10 Bellevue West 12-06.00 14T Grayson Stanton 11 Papillion-La Vista South 12-00.00 14T Mitchell Klassen 10 Papillion-La Vista 12-00.00 -- Jacob Reinhardt 11 Millard South NM -- Jake Sellon 11 Fremont NM
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Bryson Williams 11 Lincoln Southeast 54-05.00 10 2 Dallas Thompson 12 Fremont 53-01.75 8 3 Anthony Banderas 11 Lincoln Southwest 51-11.50 6 4 Hunter Moural 12 Grand Island 50-07.75 5 5 Chris Cassidy 11 Lincoln Pius X 50-07.25 4 6 Tyler Tracy 11 Kearney 50-05.50 3 7 Tyler Ciurej 12 Bellevue West 50-03.25 2 8 Rudolph Stofer 12 Kearney 50-02.00 1 9 Armando Jackson 12 Ralston 48-09.50 10 Garrett Krumland 11 Columbus 48-09.25 11 Kevin Shubert 10 Millard North 48-05.75 12 Will Bax 12 Lincoln Southwest 48-04.00 13 Mohammad Majid 12 Lincoln High 47-05.50 14 Cyrus Collins 12 Omaha North 47-00.75 15 Lewis Herrington 11 Kearney 45-11.50 16 Jackson Drezelo 11 Bellevue East 45-09.75
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Allen Gordon 12 Omaha North 6-10.00 10 2 Kose Kose 11 Lincoln Pius X 6-07.00 8 3 Jacob Dowd 12 Lincoln Southwest 6-06.00 6 4 Payton Smith 12 North Platte 6-04.00 5 5T Jacob Schoening 12 Lincoln East 6-02.00 3.5 5T Kazmere Nicholson 12 Creighton Preparatory School 6-02.00 3.5 7 Seth Stroh 9 Kearney 6-02.00 2 8 Jack Dempsey 12 Millard South 6-02.00 1 9 Dauntavis Lawrence 11 Lincoln High 6-02.00 10 Mason Jung 10 Omaha Burke 6-02.00 11T George Johnson 12 Elkhorn South 6-00.00 11T Blake Becher 12 Columbus 6-00.00 11T Ross McMahon 10 Fremont 6-00.00 11T Travis Larson 12 Norfolk 6-00.00 15 Rayan Kathol 11 Elkhorn South 6-00.00 16 Micah Davis 12 Bellevue West 6-00.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Allen Gordon 12 Omaha North 22-07.50 10 2 Trevon Weaver 12 North Platte 22-05.00 8 3 Blake Van Ert 11 Lincoln Southwest 22-03.50 6 4 Samaan Adenti 11 Grand Island 21-05.25 5 5 Caleb Claussen 12 Kearney 21-00.00 4 6 Noah Arredondo 12 Kearney 20-11.00 3 7 Jadus Ellis 9 Millard North 20-07.00 2 8 Austin Everitt 10 Fremont 20-06.50 1 9 Mason Austin 11 Lincoln North Star 20-04.75 10 Derek Duin 12 Omaha Westside 19-11.25 11 Nicholas Rosenthal 12 Lincoln Southeast 19-10.75 12 Ryan O'Neal 12 Omaha Westside 19-10.75 13 Isaac Carpenter 10 Lincoln Pius X 19-08.25 14 Jacob Losole 10 Millard North 19-03.00 15 Treyshaun Burnett 12 Omaha North 19-01.75 16 Farrakhan Muhammad 12 Lincoln High 19-00.00
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== 1 Benjamin Newsom 12 Millard North 158-00.00 10 2 Anthony Banderas 11 Lincoln Southwest 153-05.00 8 3 Tyler Atchison 11 Kearney 151-05.00 6 4 Tyler Brown 9 Lincoln East 141-08.00 5 5 Joseph Larson 10 North Platte 140-01.00 4 6 Hunter Pollack 12 Lincoln Pius X 137-04.00 3 7 Joshua Lasauskas 11 Millard West 136-05.00 2 8 Elliott Purdy 9 North Platte 135-09.00 1 9 Drew Mertz 10 Millard North 134-06.00 10 Richard Dover 12 Norfolk 130-07.00 11 Tate Moeller 10 Fremont 128-08.00 12 Malachi Norval 11 Lincoln High 127-04.00 13 Kaedon Thurman 9 Lincoln Southwest 125-00.00 14 Colton Wolfe 12 Columbus 124-08.00 15 Benjamin Aniello 12 Millard West 121-09.00 16 William Jorgensen 11 Kearney 110-08.00
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +1.0 M/S N) 1 Creighton Preparatory School 8:00.11 1 10 Daniel Mattern, 11, #32; Luke Dickas, 10, #25; Colin Keller, 12, #29; Ryan Eastman, 11, #27 2 Fremont 8:02.97 1 8 Preston Decker, 12, #52; Jacob Weston, 12, #67; Brock Hegarty, 12, #55; Pehrson Huss, 12, #56 3 Millard West 8:05.42 1 6 John Quigley, 11, #221; Grant Ray, 12, #222; Samuel Harter, 12, #309; Franklin Shue, 11, #223 4 Lincoln Southwest 8:05.89 1 5 Luke Nolley, 11, #176; Liam Downes, 12, #170; Brandon Crom, 12, #168; Masen Louviere, 11, #174 5 Omaha Burke 8:08.18 1 4 Kallo Arno, 12, #236; Aaron Rheiner, 9, #246; Nathan Ramirez, 11, #245; Isaac Lawrence, 11, #240 6 Kearney 8:09.33 1 3 Cole Willis, 12, #103; James Smith, 11, #97; Jackson McFadden, 10, #93; Trey Grube, 12, #87 7 Lincoln Pius X 8:09.40 1 2 Thomas Robertson, 11, #147; Anthony Butler, 11, #136; Tyler Taubenheim, 11, #150; Bryce Holcomb, 12, #141 8 Papillion-La Vista 8:12.58 1 1 Tyler Williams, 12, #288; Noah Hazel, 12, #283; David Kawula, 11, #284; Jacob Norris, 11, #286 9 Millard North 8:13.66 1 Joseph Ziegenhorn, 12, #202; Jarret Widhalm, 12, #201; Kingdon Hawes, 11, #188; Kody Schmidt, 12, #198 10 Elkhorn South 8:13.80 1 Connor Boyens, 12, #39; Maxwell Heng, 12, #41; Evan Prendes, 9, #45; Ethan Geer, 11, #40 11 Grand Island 8:20.20 1 Longins Kouri, 12, #74; Felibs Gangra, 12, #70; Ibrahim Karnouls, 10, #72; Dylan Hartford, 9, #71 12 Lincoln North Star 8:21.04 1 Noah Hudson, 10, #127; Goanar Chot, 12, #125; Ryan Lampe, 11, #128; Luke Pierce, 11, #129 13 Omaha Central 8:23.17 1 Malik Abdessalam, 12, #249; Hunter Johnson, 11, #253; Ethan Kilton, 10, #254; Alexander Tollinger, 12, #256 14 Omaha North 8:23.59 1 Keon Blake, 11, #258; Michael Brown, 12, #260; Kupre Mitchell, 12, #266; Koudi Arno, 12, #257 15 Papillion-La Vista South 8:28.95 1 Nicholas Pollett, 9, #294; Robert Price, 10, #295; Sean Irwin, 12, #293; Evan Arnold, 12, #289 16 Ralston 8:33.65 1 Alex Everhart, 11, #299; Merlin Padilla, 9, #305; Spencer Gause, 11, #300; Thredrice Jones, 10, #303
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.6 M/S E) 1 Seth Hirsch 12 Millard West 8:57.20 1 10 2 Milo Greder 12 Omaha Westside 9:20.69 1 8 3 Jacob Ralston 11 Papillion-La Vista South 9:22.91 1 6 4 Jack Schulz 12 Fremont 9:25.11 1 5 5 John Slagle 11 Creighton Preparatory School 9:26.74 1 4 6 Abdulkadir Mohamed 12 South Sioux City 9:27.56 1 3 7 Alexander Tollinger 12 Omaha Central 9:28.03 1 2 8 Osman Gele 12 South Sioux City 9:35.68 1 1 9 Logan Clark 11 Papillion-La Vista South 9:35.70 1 10 Luke Nolley 11 Lincoln Southwest 9:37.41 1 11 Aaron Rheiner 9 Omaha Burke 9:43.86 1 12 Derek Moore 11 Millard West 9:45.09 1 13 Trevor Ramsdell 11 Omaha South 9:46.88 1 14 Tyler Boyle 9 Lincoln Southwest 9:48.66 1 15 Thomas Ward 12 Lincoln Southeast 9:51.69 1 16 Sage Reiger 12 Fremont 9:51.86 1 17 Chase Cate 11 Fremont 9:53.73 1 18 Nicholas Brdicko 11 Millard West 9:54.94 1 19 Jack Goeden 12 Lincoln Pius X 9:57.45 1 20 Kyler Caverzagie 12 Papillion-La Vista South 9:58.36 1 21 Gunner Matson 12 Millard South 9:58.73 1 22 John Brockmeier 11 Kearney 10:08.30 1 23 Lane Nollendorfs-Miller 10 Lincoln Southeast 10:08.51 1 24 Joseph Roth 12 Millard North 10:27.53 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +1.9 M/S N) 1 Jacob Norris 11 Papillion-La Vista 1:57.36 1 2 Noah Rasmussen 12 Millard South 1:57.67 1 3 Cole Willis 12 Kearney 1:57.87 1 4 Trevor Ramsdell 11 Omaha South 1:59.47 1 5 Masen Louviere 11 Lincoln Southwest 2:00.47 1 6 Brock Hegarty 12 Fremont 2:01.31 1 7 Luke Dickas 10 Creighton Preparatory School 2:02.36 1 8 Russell Masterson 12 Lincoln Southeast 2:02.95 1 9 Noah Hudson 10 Lincoln North Star 2:03.05 1 10 Felibs Gangra 12 Grand Island 2:03.99 1 11 Keon Blake 11 Omaha North 2:04.23 1 12 Ethan Kilton 10 Omaha Central 2:09.83 1 Section #2 (wind reading +0.7 M/S NW) 1 Longins Kouri 12 Grand Island 1:54.54 2 2 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 1:56.11 2 3 Isaac Lawrence 11 Omaha Burke 1:56.39 2 4 Kallo Arno 12 Omaha Burke 1:56.65 2 5 John Quigley 11 Millard West 1:57.48 2 6 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 1:58.80 2 7 Tyler Taubenheim 11 Lincoln Pius X 1:59.04 2 8 Bryson Williams 12 Bellevue West 1:59.05 2 9 Franklin Shue 11 Millard West 1:59.73 2 10 Bryce Holcomb 12 Lincoln Pius X 1:60.00 2 11 Pehrson Huss 12 Fremont 2:01.97 2 12 Logan Wood 12 Bellevue East 2:01.99 2 ============================================================================================ Name Grade School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Longins Kouri 12 Grand Island 1:54.54 2 10 2 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 1:56.11 2 8 3 Isaac Lawrence 11 Omaha Burke 1:56.39 2 6 4 Kallo Arno 12 Omaha Burke 1:56.65 2 5 5 Jacob Norris 11 Papillion-La Vista 1:57.36 1 4 6 John Quigley 11 Millard West 1:57.48 2 3 7 Noah Rasmussen 12 Millard South 1:57.67 1 2 8 Cole Willis 12 Kearney 1:57.87 1 1 9 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 1:58.80 2 10 Tyler Taubenheim 11 Lincoln Pius X 1:59.04 2 11 Bryson Williams 12 Bellevue West 1:59.05 2 12 Trevor Ramsdell 11 Omaha South 1:59.47 1 13 Franklin Shue 11 Millard West 1:59.73 2 14 Bryce Holcomb 12 Lincoln Pius X 1:60.00 2 15 Masen Louviere 11 Lincoln Southwest 2:00.47 1 16 Brock Hegarty 12 Fremont 2:01.31 1 17 Pehrson Huss 12 Fremont 2:01.97 2 18 Logan Wood 12 Bellevue East 2:01.99 2 19 Luke Dickas 10 Creighton Preparatory School 2:02.36 1 20 Russell Masterson 12 Lincoln Southeast 2:02.95 1 21 Noah Hudson 10 Lincoln North Star 2:03.05 1 22 Felibs Gangra 12 Grand Island 2:03.99 1 23 Keon Blake 11 Omaha North 2:04.23 1 24 Ethan Kilton 10 Omaha Central 2:09.83 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 1 Lincoln Southwest 43.34 1 Conner Boden, 10, #165; Blake Van Ert, 11, #182; Braeden Hartwig, 12, #171; Pierce Reinhardt, 12, #178 2 Omaha Burke 44.04 1 Eliu Paopao, 12, #242; Trevon Peak, 10, #243; Brian Rafiner, 10, #244; Jayvonn Vinson, 11, #248 3 Fremont 44.14 1 Justin Pettit, 12, #61; Chandler Lipsys, 12, #57; Bryan Fernandez, 10, #54; Lucas Arps, 10, #48 4 Ralston 44.24 1 Alex Everhart, 11, #299; Jake Knott, 11, #304; Robbie Jensen, 12, #302; Alec Watson, 12, #306 5 Lincoln East 44.34 1 Peyton Aipperspach, 11, #104; Logan Sipherd, 12, #110; Carson Walters, 12, #111; Micah Wilson, 12, #112 6 Lincoln Pius X 44.44 1 Christian Kwambamba, 12, #145; Will Spethman, 11, #149; Joshua Kobza, 12, #142; Benjamin Sager, 11, #148 -- Kearney DNF 1 Casey Renken, 11, #95; Miko Maessner, 9, #92; Brant Barth, 12, #81; Davis Skiles, 10, #96 -- Omaha Central DNF 1 DaRon Johnson, 12, #252; Jalen Harris, 11, #251; Montaveous Thomas, 12, #255; Zachary Hangman, 11, #250 Section #2 (wind reading +1.3 M/S N) 1 Creighton Preparatory School 42.47 2 Noah Velinsky, 11, #37; Shannon Brewer Jr, 12, #23; Marcus Vaughn-Jones, 11, #36; Nathaniel Lorenz, 12, #31 2 Grand Island 43.04 2 George Siliman, 12, #78; Casey Burnham, 11, #69; Benjamin Reilly, 10, #76; Payton Kinne, 12, #73 3 Lincoln High 43.11 2 Joshua Mfinanga, 11, #119; Farrakhan Muhammad, 12, #120; Zion Perry, 11, #122; Caleb Brown, 12, #113 4 Elkhorn South 43.63 2 Tyler Alberts, 12, #38; Mason Suey, 10, #46; Michael Xiques, 11, #47; Alex Nelson, 11, #44 5 Bellevue West 43.65 2 James Radziunas, 11, #11; Caelon Harkey, 12, #9; Jevyon Ducker, 9, #8; Micah Davis, 12, #7 6 Columbus 43.82 2 Marcus Randall Jr, 9, #18; Michael Koch III, 11, #16; Blake Becher, 12, #14; Joseph Braasch, 9, #15 -- Millard North DNF 2 Noah Mick, 11, #195; Parker Haug, 9, #187; Jadus Ellis, 9, #185; Jacob Losole, 10, #192 -- Omaha North DNF 2 Omar Parker, 12, #267; Bryant Wesson, 10, #270; Ian Brown, 10, #259; Samir Crawford, 11, #263 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Creighton Preparatory School 42.47 2 10 2 Grand Island 43.04 2 8 3 Lincoln High 43.11 2 6 4 Lincoln Southwest 43.34 1 5 5 Elkhorn South 43.63 2 4 6 Bellevue West 43.65 2 3 7 Columbus 43.82 2 2 8 Omaha Burke 44.04 1 1 9 Fremont 44.14 1 10 Ralston 44.24 1 11 Lincoln East 44.34 1 12 Lincoln Pius X 44.44 1 -- Millard North DNF 2 -- Kearney DNF 1 -- Omaha North DNF 2 -- Omaha Central DNF 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.1 M/S N) 1 Darius Luff 10 Lincoln High 15.05 1 Q 2 James Radziunas 11 Bellevue West 15.27 1 q 3 Zachary Hangman 11 Omaha Central 15.29 1 q 4 TJ Hansen 12 Lincoln Pius X 15.56 1 5 Noah Oellerich 10 Omaha Burke 16.11 1 6 Myles Thompson 9 Omaha Burke 16.16 1 7 KeVonta Thompson 10 Omaha North 16.18 1 8 Noah Krueger 11 Lincoln Southwest 16.59 1 Heat #2 (wind reading +1.3 M/S N) 1 George Siliman 12 Grand Island 15.14 2 Q 2 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 15.41 2 q 3 Dillon Murman 12 Millard West 15.49 2 q 4 Elliott Alexander 11 Lincoln East 15.50 2 5 Nathaniel Berg 12 Kearney 15.97 2 6 Nicholas Stoeckle 9 Columbus 16.00 2 7 Chad Alexander 10 Lincoln East 16.58 2 8 Brayden Miller 10 Kearney 17.53 2 Heat #3 (wind reading -0.1 M/S SW) 1 Jake Long 12 Norfolk 15.18 3 Q 2 Sidney Howard 12 Creighton Preparatory School 15.43 3 q 3 Tanner Ellingson 12 Kearney 15.60 3 4 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 15.68 3 5 Tristan Novak 11 Fremont 16.35 3 6 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 16.69 3 7 Tylor Obermeyer 12 Papillion-La Vista 16.76 3 8 Zachary Schroer 11 Lincoln Southwest 24.44 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Darius Luff 10 Lincoln High 15.05 1 Q 1 George Siliman 12 Grand Island 15.14 2 Q 1 Jake Long 12 Norfolk 15.18 3 Q 2 James Radziunas 11 Bellevue West 15.27 1 q 3 Zachary Hangman 11 Omaha Central 15.29 1 q 2 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 15.41 2 q 2 Sidney Howard 12 Creighton Preparatory School 15.43 3 q 3 Dillon Murman 12 Millard West 15.49 2 q 4 Elliott Alexander 11 Lincoln East 15.50 2 4 TJ Hansen 12 Lincoln Pius X 15.56 1 3 Tanner Ellingson 12 Kearney 15.60 3 4 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 15.68 3 5 Nathaniel Berg 12 Kearney 15.97 2 6 Nicholas Stoeckle 9 Columbus 16.00 2 5 Noah Oellerich 10 Omaha Burke 16.11 1 6 Myles Thompson 9 Omaha Burke 16.16 1 7 KeVonta Thompson 10 Omaha North 16.18 1 5 Tristan Novak 11 Fremont 16.35 3 7 Chad Alexander 10 Lincoln East 16.58 2 8 Noah Krueger 11 Lincoln Southwest 16.59 1 6 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 16.69 3 7 Tylor Obermeyer 12 Papillion-La Vista 16.76 3 8 Brayden Miller 10 Kearney 17.53 2 8 Zachary Schroer 11 Lincoln Southwest 24.44 3 CLASS A BOYS 110M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 12:15 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Sidney Howard 12 Creighton Preparatory School 2nd/15.43 28 1 2 Zachary Hangman 11 Omaha Central 3rd/15.29 250 1 3 Jake Long 12 Norfolk 1st/15.18 227 1 4 Darius Luff 10 Lincoln High 1st/15.05 117 1 5 George Siliman 12 Grand Island 1st/15.14 78 1 6 James Radziunas 11 Bellevue West 2nd/15.27 11 1 7 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 2nd/15.41 35 1 8 Dillon Murman 12 Millard West 3rd/15.49 219 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 1 Darius Luff 10 Lincoln High 14.2 1 10 2 George Siliman 12 Grand Island 14.4 1 8 3 Jake Long 12 Norfolk 14.8 1 6 4 James Radziunas 11 Bellevue West 15.0 1 5 5 Sidney Howard 12 Creighton Preparatory School 15.1 1 4 6 Dillon Murman 12 Millard West 15.1 1 3 7 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 15.2 1 2 8 Zachary Hangman 11 Omaha Central 16.2 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +0.8 M/S N) 1 Trevon Weaver 12 North Platte 10.78 1 Q 2 Casey Burnham 11 Grand Island 10.83 1 q 3 Omar Parker 12 Omaha North 10.99 1 q 4 Noah Velinsky 11 Creighton Preparatory School 11.10 1 5 Casey Renken 11 Kearney 11.23 1 6 Samir Crawford 11 Omaha North 11.27 1 7 Micah Davis 12 Bellevue West 11.41 1 Heat #2 (wind reading +2.1 M/S N) 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 10.84 2 Q 2 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 10.94 2 q 3 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 10.96 2 q 4 Zion Perry 11 Lincoln High 11.06 2 5 Noah Mick 11 Millard North 11.22 2 6 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 11.23 2 7 Blake Becher 12 Columbus 11.33 2 8 Will Spethman 11 Lincoln Pius X 11.36 2 Heat #3 (wind reading +0.8 M/S NW) 1 Kurtis Cotton 12 Papillion-La Vista 10.98 3 Q 2 Nathaniel Lorenz 12 Creighton Preparatory School 10.99 3 q 3 Payton Kinne 12 Grand Island 11.12 3 4 Jayvonn Vinson 11 Omaha Burke 11.21 3 5 Benjamin Sager 11 Lincoln Pius X 11.30 3 6 Farrakhan Muhammad 12 Lincoln High 11.48 3 7 Frank Allen 9 Papillion-La Vista 11.50 3 8 Christian Kwambamba 12 Lincoln Pius X 11.89 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Trevon Weaver 12 North Platte 10.78 1 Q 2 Casey Burnham 11 Grand Island 10.83 1 q 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 10.84 2 Q 2 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 10.94 2 q 3 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 10.96 2 q 1 Kurtis Cotton 12 Papillion-La Vista 10.98 3 Q 2 Nathaniel Lorenz 12 Creighton Preparatory School 10.99 3 q 3 Omar Parker 12 Omaha North 10.99 1 q 4 Zion Perry 11 Lincoln High 11.06 2 4 Noah Velinsky 11 Creighton Preparatory School 11.10 1 3 Payton Kinne 12 Grand Island 11.12 3 4 Jayvonn Vinson 11 Omaha Burke 11.21 3 5 Noah Mick 11 Millard North 11.22 2 6 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 11.23 2 5 Casey Renken 11 Kearney 11.23 1 6 Samir Crawford 11 Omaha North 11.27 1 5 Benjamin Sager 11 Lincoln Pius X 11.30 3 7 Blake Becher 12 Columbus 11.33 2 8 Will Spethman 11 Lincoln Pius X 11.36 2 7 Micah Davis 12 Bellevue West 11.41 1 6 Farrakhan Muhammad 12 Lincoln High 11.48 3 7 Frank Allen 9 Papillion-La Vista 11.50 3 8 Christian Kwambamba 12 Lincoln Pius X 11.89 3 CLASS A BOYS 100M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:30 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Nathaniel Lorenz 12 Creighton Preparatory School 2nd/10.99 31 1 2 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 3rd/10.96 23 1 3 Caleb Brown 12 Lincoln High 1st/10.84 113 1 4 Trevon Weaver 12 North Platte 1st/10.78 234 1 5 Casey Burnham 11 Grand Island 2nd/10.83 69 1 6 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 2nd/10.94 171 1 7 Kurtis Cotton 12 Papillion-La Vista 1st/10.98 282 1 8 Omar Parker 12 Omaha North 3rd/10.99 267 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 10.5 1 10 2 Trevon Weaver 12 North Platte 10.5 1 8 3 Kurtis Cotton 12 Papillion-La Vista 10.7 1 6 4 Casey Burnham 11 Grand Island 10.7 1 5 5 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 10.7 1 4 6 Omar Parker 12 Omaha North 10.7 1 3 7 Nathaniel Lorenz 12 Creighton Preparatory School 10.8 1 2 8 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 10.8 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.2 M/S E) 1 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 50.06 1 Q 2 Micah Wilson 12 Lincoln East 50.49 1 q 3 Nathaniel James 12 Omaha South 51.43 1 4 Mason Suey 10 Elkhorn South 51.75 1 5 DShaun Samuels 10 Omaha North 52.16 1 6 Alexander Curran 12 Lincoln Southeast 52.86 1 7 Trevon Peak 10 Omaha Burke 52.95 1 Heat #2 (wind reading +2.5 M/S N) 1 Lucas Arps 10 Fremont 49.30 2 Q 2 Caelon Harkey 12 Bellevue West 49.83 2 q 3 Ryan O'Neal 12 Omaha Westside 50.99 2 4 Trey Grube 12 Kearney 51.14 2 5 Montaveous Thomas 12 Omaha Central 51.20 2 6 Gabriel Eubanks 12 Lincoln East 52.27 2 7 John Carlisle 12 Creighton Preparatory School 52.73 2 8 Jared Thavenet 11 Lincoln Pius X 54.14 2 Heat #3 (wind reading +0.7 M/S N) 1 Michael Koch III 11 Columbus 49.29 3 Q 2 Ben King 11 Millard North 50.33 3 q 3 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 50.55 3 q 4 Ian Brown 10 Omaha North 50.86 3 q 5 Brant Barth 12 Kearney 51.58 3 6 Kelley Cobbs 10 Omaha South 52.26 3 7 Zachary Jarosz 10 Lincoln Southwest 52.61 3 8 Jaylin Bradley 12 Bellevue West 53.06 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Michael Koch III 11 Columbus 49.29 3 Q 1 Lucas Arps 10 Fremont 49.30 2 Q 2 Caelon Harkey 12 Bellevue West 49.83 2 q 1 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 50.06 1 Q 2 Ben King 11 Millard North 50.33 3 q 2 Micah Wilson 12 Lincoln East 50.49 1 q 3 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 50.55 3 q 4 Ian Brown 10 Omaha North 50.86 3 q 3 Ryan O'Neal 12 Omaha Westside 50.99 2 4 Trey Grube 12 Kearney 51.14 2 5 Montaveous Thomas 12 Omaha Central 51.20 2 3 Nathaniel James 12 Omaha South 51.43 1 5 Brant Barth 12 Kearney 51.58 3 4 Mason Suey 10 Elkhorn South 51.75 1 5 DShaun Samuels 10 Omaha North 52.16 1 6 Kelley Cobbs 10 Omaha South 52.26 3 6 Gabriel Eubanks 12 Lincoln East 52.27 2 7 Zachary Jarosz 10 Lincoln Southwest 52.61 3 7 John Carlisle 12 Creighton Preparatory School 52.73 2 6 Alexander Curran 12 Lincoln Southeast 52.86 1 7 Trevon Peak 10 Omaha Burke 52.95 1 8 Jaylin Bradley 12 Bellevue West 53.06 3 8 Jared Thavenet 11 Lincoln Pius X 54.14 2 CLASS A BOYS 400M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 12:55 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 3rd/50.55 131 1 2 Ben King 11 Millard North 2nd/50.33 190 1 3 Caelon Harkey 12 Bellevue West 2nd/49.83 9 1 4 Michael Koch III 11 Columbus 1st/49.29 16 1 5 Lucas Arps 10 Fremont 1st/49.30 48 1 6 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 1st/50.06 272 1 7 Micah Wilson 12 Lincoln East 2nd/50.49 112 1 8 Ian Brown 10 Omaha North 4th/50.86 259 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 1 Caelon Harkey 12 Bellevue West 49.55 1 10 2 Michael Koch III 11 Columbus 49.68 1 8 3 Ben King 11 Millard North 50.23 1 6 4 Micah Wilson 12 Lincoln East 50.58 1 5 5 Michael Knowles 12 Omaha Northwest 50.63 1 4 6 Leeaaron Berks 10 Lincoln Northeast 51.28 1 3 7 Ian Brown 10 Omaha North 52.70 1 2 -- Lucas Arps 10 Fremont DNF 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 (wind reading +0.0 M/S W) 1 Milo Greder 12 Omaha Westside 4:09.6 1 10 Converted FAT = 4:09.84 2 Seth Hirsch 12 Millard West 4:14.1 1 8 3 Joseph Frazier 12 Millard North 4:19.3 1 6 4 Ryan Eastman 11 Creighton Preparatory School 4:20.9 1 5 5 John Slagle 11 Creighton Preparatory School 4:21.4 1 4 6 Luke Nolley 11 Lincoln Southwest 4:22.0 1 3 7 Osman Gele 12 South Sioux City 4:23.5 1 2 8 Jacob Ralston 11 Papillion-La Vista South 4:24.8 1 1 9 Alexander Tollinger 12 Omaha Central 4:25.6 1 10 Preston Decker 12 Fremont 4:26.0 1 11 Noah Rasmussen 12 Millard South 4:28.3 1 12 Tyler Williams 12 Papillion-La Vista 4:28.6 1 13 John Quigley 11 Millard West 4:31.2 1 14 Jack Goeden 12 Lincoln Pius X 4:34.1 1 15 Abdulkadir Mohamed 12 South Sioux City 4:35.2 1 16 Jack Nolley 9 Lincoln Southwest 4:35.6 1 17 Abram Turner 12 Lincoln Southeast 4:36.0 1 18 Caden Frazier 12 Lincoln Northeast 4:36.7 1 19 Aldo Zavala-Flores 11 Omaha South 4:37.8 1 20 Mason McDonald 10 Millard West 4:39.7 1 21 Malik Abdessalam 12 Omaha Central 4:40.4 1 22 Brett Hillabrand 11 Omaha Northwest 4:44.5 1 23 Spencer Bobbett 12 Fremont 4:45.3 1 24 Maxwell Heng 12 Elkhorn South 4:46.1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.3 M/S E) 1 Jake Long 12 Norfolk 39.66 1 Q 2 Marcus Haynes 12 Lincoln High 40.74 1 q 3 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 41.46 1 q 4 Nicholas Stoeckle 9 Columbus 41.64 1 5 Brian Clausen 10 Papillion-La Vista South 42.09 1 6 Nick Bocott 10 North Platte 42.21 1 7 Tristan Novak 11 Fremont 42.45 1 8 Caelin Reeh 11 Fremont 42.87 1 Heat #2 (wind reading -0.3 M/S E) 1 Elliott Alexander 11 Lincoln East 40.56 2 Q 2 George Siliman 12 Grand Island 40.57 2 q 3 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 41.48 2 q 4 Brayden Miller 10 Kearney 41.48 2 5 John Otte 11 Lincoln Southwest 41.78 2 7 TJ Hansen 12 Lincoln Pius X 42.23 2 8 Lance Louthan 10 Millard North 42.83 2 -- Nathaniel Berg 12 Kearney DQ 2 Violation 8 Heat #3 (wind reading +0.9 M/S N) 1 Nick Edwards 12 Millard North 40.37 3 Q 2 Ethan Boerner 11 Bellevue East 40.53 3 q 3 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 41.56 3 4 KeVonta Thompson 10 Omaha North 41.87 3 5 William Krolikowski 12 Creighton Preparatory School 41.99 3 6 Connor Pierson 12 Millard West 42.47 3 7 Tanner Ellingson 12 Kearney 42.58 3 8 Isaiah Winston 9 Lincoln High 43.57 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Jake Long 12 Norfolk 39.66 1 Q 1 Nick Edwards 12 Millard North 40.37 3 Q 2 Ethan Boerner 11 Bellevue East 40.53 3 q 1 Elliott Alexander 11 Lincoln East 40.56 2 Q 2 George Siliman 12 Grand Island 40.57 2 q 2 Marcus Haynes 12 Lincoln High 40.74 1 q 3 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 41.46 1 q 3 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 41.48 2 q 4 Brayden Miller 10 Kearney 41.48 2 3 Noah Strako 10 Creighton Preparatory School 41.56 3 4 Nicholas Stoeckle 9 Columbus 41.64 1 5 John Otte 11 Lincoln Southwest 41.78 2 4 KeVonta Thompson 10 Omaha North 41.87 3 5 William Krolikowski 12 Creighton Preparatory School 41.99 3 5 Brian Clausen 10 Papillion-La Vista South 42.09 1 6 Nick Bocott 10 North Platte 42.21 1 7 TJ Hansen 12 Lincoln Pius X 42.23 2 7 Tristan Novak 11 Fremont 42.45 1 6 Connor Pierson 12 Millard West 42.47 3 7 Tanner Ellingson 12 Kearney 42.58 3 8 Lance Louthan 10 Millard North 42.83 2 8 Caelin Reeh 11 Fremont 42.87 1 8 Isaiah Winston 9 Lincoln High 43.57 3 -- Nathaniel Berg 12 Kearney DQ 2 Violation 8 CLASS A BOYS 300M HURDLES FINAL -- START LIST (Saturday at 3:10 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 3rd/41.46 237 1 2 George Siliman 12 Grand Island 2nd/40.57 78 1 3 Ethan Boerner 11 Bellevue East 2nd/40.53 1 1 4 Jake Long 12 Norfolk 1st/39.66 227 1 5 Nick Edwards 12 Millard North 1st/40.37 184 1 6 Elliott Alexander 11 Lincoln East 1st/40.56 106 1 7 Marcus Haynes 12 Lincoln High 2nd/40.74 114 1 8 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 3rd/41.48 26 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.5 M/S W) 1 Jake Long 12 Norfolk 39.4 1 10 2 George Siliman 12 Grand Island 40.1 1 8 3 Nick Edwards 12 Millard North 40.3 1 6 4 Ethan Boerner 11 Bellevue East 40.4 1 5 5 Elliott Alexander 11 Lincoln East 40.5 1 4 6 Marcus Haynes 12 Lincoln High 40.9 1 3 7 Lyndon Harrison 10 Omaha Burke 40.9 1 2 8 Scott Dobberpuhl 12 Creighton Preparatory School 42.1 1 1
========================================================================================== Name Grade School Prelims H# Qual ========================================================================================== Heat #1 (wind reading +1.7 M/S N) 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 21.82 1 Q 2 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 22.08 1 q 3 Zion Perry 11 Lincoln High 22.86 1 4 Omar Parker 12 Omaha North 22.99 1 5 Jayvonn Vinson 11 Omaha Burke 23.03 1 6 Alec Watson 12 Ralston 23.04 1 7 Shawn Jackson 11 Omaha Bryan 24.10 1 -- Thomas Kopcho 11 Millard North DNF 1 Heat #2 (wind reading -0.4 M/S E) 1 Alex Nelson 11 Elkhorn South 22.12 2 Q 2 Trevon Weaver 12 North Platte 22.34 2 q 3 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 22.73 2 q 4 Benjamin Sager 11 Lincoln Pius X 22.75 2 5 Montaveous Thomas 12 Omaha Central 22.98 2 6 Payton Kinne 12 Grand Island 23.10 2 7 Noah Velinsky 11 Creighton Preparatory School 23.14 2 8 Christian Kwambamba 12 Lincoln Pius X 23.67 2 Heat #3 (wind reading +0.4 M/S E) 1 Casey Burnham 11 Grand Island 22.24 3 Q 2 Caelon Harkey 12 Bellevue West 22.30 3 q 3 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 22.72 3 q 4 Will Spethman 11 Lincoln Pius X 22.90 3 5 Casey Renken 11 Kearney 23.07 3 6 Micah Wilson 12 Lincoln East 23.10 3 7 Marcus Vaughn-Jones 11 Creighton Preparatory School 23.12 3 8 Tristan Southwell 9 Kearney 23.23 3 ================================================================================================= Name Grade School Prelims H# Qual ================================================================================================= Preliminaries 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 21.82 1 Q 2 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 22.08 1 q 1 Alex Nelson 11 Elkhorn South 22.12 2 Q 1 Casey Burnham 11 Grand Island 22.24 3 Q 2 Caelon Harkey 12 Bellevue West 22.30 3 q 2 Trevon Weaver 12 North Platte 22.34 2 q 3 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 22.72 3 q 3 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 22.73 2 q 4 Benjamin Sager 11 Lincoln Pius X 22.75 2 3 Zion Perry 11 Lincoln High 22.86 1 4 Will Spethman 11 Lincoln Pius X 22.90 3 5 Montaveous Thomas 12 Omaha Central 22.98 2 4 Omar Parker 12 Omaha North 22.99 1 5 Jayvonn Vinson 11 Omaha Burke 23.03 1 6 Alec Watson 12 Ralston 23.04 1 5 Casey Renken 11 Kearney 23.07 3 6 Micah Wilson 12 Lincoln East 23.10 3 6 Payton Kinne 12 Grand Island 23.10 2 7 Marcus Vaughn-Jones 11 Creighton Preparatory School 23.12 3 7 Noah Velinsky 11 Creighton Preparatory School 23.14 2 8 Tristan Southwell 9 Kearney 23.23 3 8 Christian Kwambamba 12 Lincoln Pius X 23.67 2 7 Shawn Jackson 11 Omaha Bryan 24.10 1 -- Thomas Kopcho 11 Millard North DNF 1 CLASS A BOYS 200M DASH FINAL -- START LIST (Saturday at 3:25 PM) ============================================================================================ Lane Name Grade School Prelim Result Bib# H# ============================================================================================ 1 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 3rd/22.72 171 1 2 Caelon Harkey 12 Bellevue West 2nd/22.30 9 1 3 Alex Nelson 11 Elkhorn South 1st/22.12 44 1 4 Caleb Brown 12 Lincoln High 1st/21.82 113 1 5 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 2nd/22.08 23 1 6 Casey Burnham 11 Grand Island 1st/22.24 69 1 7 Trevon Weaver 12 North Platte 2nd/22.34 234 1 8 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 3rd/22.73 178 1
========================================================================================== Name Grade School Final H# Pts ========================================================================================== Heat #1 (wind reading -0.2 M/S W) 1 Caleb Brown 12 Lincoln High 21.6 1 10 2 Alex Nelson 11 Elkhorn South 21.7 1 8 3 Caelon Harkey 12 Bellevue West 21.8 1 6 4 Trevon Weaver 12 North Platte 21.8 1 5 5 Casey Burnham 11 Grand Island 21.9 1 4 6 Shannon Brewer Jr 12 Creighton Preparatory School 21.9 1 3 7 Pierce Reinhardt 12 Lincoln Southwest 22.4 1 2 8 Braeden Hartwig 12 Lincoln Southwest 22.4 1 1
========================================================================================== School Final H# Pts ========================================================================================== Section #1 1 Millard West 3:25.80 1 Matthew Detlefsen, 10, #213; Franklin Shue, 11, #223; Benjamin Christenson, 11, #212; John Quigley, 11, #221 2 Creighton Preparatory School 3:25.81 1 John Carlisle, 12, #24; William Krolikowski, 12, #30; Noah Strako, 10, #35; Ryan Eastman, 11, #27 3 Omaha Westside 3:28.30 1 Derek Duin, 12, #277; Ryan O'Neal, 12, #280; Milo Greder, 12, #279; Wyatt Gosnell, 12, #278 4 Lincoln Pius X 3:28.50 1 Will Spethman, 11, #149; Benjamin Sager, 11, #148; Tyler Taubenheim, 11, #150; Bryce Holcomb, 12, #141 5 Millard South 3:28.70 1 Noah Rasmussen, 12, #207; Zachary Charity, 12, #203; Gunner Matson, 12, #206; Jacob Ladage, 11, #205 6 Omaha North 3:29.70 1 DShaun Samuels, 10, #268; Kupre Mitchell, 12, #266; DaShawn McGary, 12, #265; Ian Brown, 10, #259 7 Lincoln Northeast 3:30.90 1 Leeaaron Berks, 10, #131; Shadon Shannon, 9, #135; Elijah Connatser, 11, #132; Mohamed Komi, 12, #134 8 Omaha Burke 3:30.91 1 Eliu Paopao, 12, #242; Isaac Lawrence, 11, #240; Trevon Peak, 10, #243; Kallo Arno, 12, #236 Section #2 1 Kearney 3:23.30 2 James Smith, 11, #97; Brant Barth, 12, #81; Cole Willis, 12, #103; Trey Grube, 12, #87 2 Lincoln East 3:24.50 2 Carson Walters, 12, #111; Elliott Alexander, 11, #106; Gabriel Eubanks, 12, #108; Micah Wilson, 12, #112 3 Lincoln Southwest 3:24.70 2 Zachary Jarosz, 10, #172; Masen Louviere, 11, #174; Noah Symonsbergen, 12, #180; Pierce Reinhardt, 12, #178 4 Millard North 3:26.10 2 Beck Watne, 11, #200; Ben King, 11, #190; Joseph Frazier, 12, #186; Thomas Kopcho, 11, #191 5 Grand Island 3:29.80 2 Longins Kouri, 12, #74; Ibrahim Karnouls, 10, #72; Felibs Gangra, 12, #70; Samaan Adenti, 11, #68 6 Bellevue West 3:32.00 2 Jaylin Bradley, 12, #5; Sylvo Johnson, 12, #10; Bryson Williams, 12, #13; Caelon Harkey, 12, #9 7 Columbus 3:34.00 2 Jonathan Samayoa, 12, #19; Michael Koch III, 11, #16; Nicholas Stoeckle, 9, #20; Joseph Braasch, 9, #15 8 Fremont 3:34.01 2 Chandler Lipsys, 12, #57; Caelin Reeh, 11, #62; Bryan Fernandez, 10, #54; Tito Gonzalez, 12, #313 ============================================================================================ School Final H# Points ============================================================================================ Finals 1 Kearney 3:23.30 2 10 2 Lincoln East 3:24.50 2 8 3 Lincoln Southwest 3:24.70 2 6 4 Millard West 3:25.80 1 5 5 Creighton Preparatory School 3:25.81 1 4 6 Millard North 3:26.10 2 3 7 Omaha Westside 3:28.30 1 2 8 Lincoln Pius X 3:28.50 1 1 9 Millard South 3:28.70 1 10 Omaha North 3:29.70 1 11 Grand Island 3:29.80 2 12 Lincoln Northeast 3:30.90 1 13 Omaha Burke 3:30.91 1 14 Bellevue West 3:32.00 2 15 Columbus 3:34.00 2 16 Fremont 3:34.01 2